Ekologie- mýty a fakta

3. března 2010 v 15:14 | oldapaper |  Článek týdne
Ekologie je věčné téma, protože souvisí s mnoha problémy lidstva a při diskuzích vždy jen téma a problematiku ekologie jen jemně naťukneme a zase strčíme hlavu do písku, protože málo z nás má čisté svědomí.
Abych trochu nastínil situaci použiju zde problematiku nedostatku a nárustu spotřeby energie. Do jisté míry to také souvisí s ekologií a nám se nabízí tzv. obnovitelné zdroje. Klasické úvahy a předsudky, že uran nahradíme biomasou jsou stále jen planými řečmi, protože také bimasa není bezchybná. Stále se ji bojíme a zase strkáme hlavu do písku. Sluneční elektrárna a sonární panely se zdají být alternativou, kdy může přírodně- ekologicky získávat energii. Musíme si však připomenout: ekologie x ekonomie! Výroba solárního panelu mnohdy totiž spotřebuje více, než kolik je schopen za celou svou životnost vyprodukovat. Paradox?
Ekologie je totiž téma, které se zkrátka s ekonomií a ekonomikou v praxi jednoduše nesetká. Ochrana přírody je totiž záležitost drahá. A VELMI.
Snažíme se pomocí řečí zakrýt skutečnost, že bez peněz nic nezmůžeme a když, stojí to hodně úsilí a lidstvo obecně se přiklání k alternativě pohodlného života v autě na benzín, ale také s počítačem na proud a nyní se stává další paradox. Kdybychom měli být 100% ekologičtí, znamenalo by to zkázu stejně jako kdybychom měli být ekonomičtí až za hrob. Musíme nalezt hranici, aby ochrana přírody stála v pokroku tak, jak je nutno, ale myslím, že takovou hranici nenajdeme.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Timotea Timotea | Web | 3. března 2010 v 18:27 | Reagovat

rozumiem chapem suhlasim

2 Santa Santa | 17. února 2016 v 12:14 | Reagovat

Analyzáotor bioplynů, vhodný především pro ekologické spalovny a podobné objekty

http://www.biogasanalyzers.com/?lang=cs

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama